Royal Canin Sterilised 7+ 400g

19,23 

Royal Canin Sterilised 7+ 400g

Na stanie

SKU: 3182550784511 Kategoria:
Royal Canin Sterilised 7+ 400g

Skład: Suszone białko drobiowe, kukurydza, izolat białka roślinnego, gluten kukurydziany, włókno roślinne, hydrolizat białka zwierzęcego, tłuszcze zwierzęce, mąka kukurydziana, pulpa buraczana, sole mineralne, drożdże, olej rybny, fruktooligosacharydy, olej sojowy.

Przed zabiegiem kastracji przemiana materii kota utrzymuje się na dość stałym poziomie. Kot je dopóki nie pokryje zapotrzebowania na energię. Po kastracji ta naturalna regulacja przemiany materii zanika – kot je więcej niż potrzebuje, co szybko prowadzi do nadwagi. Już po 48 godzinach po kastracji przyjmowanie pokarmu przez kota wzrasta o 20%, podczas gdy prawdziwe zapotrzebowanie na energię zmniejsza się o 30%.

Kontrola podaży energii
Obniżony poziom tłuszczu (12%) oraz węglowodanów, takich jak skrobia (pobudzająca pobranie karmy).

Smukła sylwetka przy zachowaniu masy mięśniowej
Dodatek L-karnityny (100g/kg), pobudzającej wykorzystanie rezerw tłuszczowych. Podwyższony poziom białka (37%) o wysokiej wartości biologicznej sprzyja zachowaniu i rozwojowi masy mięśniowej.

Kontrola pH moczu
Wysterylizowane koty często borykają się z problemami dróg moczowych. Większość kotów z nadwagą przyjmuje za mało płynów, co prowadzi do tworzenia się kamieni moczowych. Karma sprzyja prawidłowemu funkcjonowaniu układu moczowego dzięki kontroli pH moczu (pH: 6,0 – 6,5).

Główne zalety
– Kontrola podaży energii: obniżony poziom tłuszczu (12%),
– Mniej cukru: np. skrobia, która zwiększa uczucie głodu,
– Dodatek L-karnityny: (100 mg/ kg) pobudza wykorzystanie rezerw tłuszczowych,
– Sprzyja prawidłowemu funkcjonowaniu dróg moczowych: dzięki kontroli pH moczu (pH 6 do 6,5),
– Sprzyja rozwojowi masy mięśniowej: dzięki podwyższonemu poziomowi białka (37%).