Omniforte Wszechstronne Działanie, Patogeny 50ml

22,39 
Brak w magazynie

Brak w magazynie

SKU: 4001942021753 Kategorie: ,
Omniforte 50ml

Sera Omniforte to preparat renomowanej marki o szerokim spektrum działania. Skuteczny w walce przeciw większości powszechnych patogenów, atakujących ryby słodkowodne. Do zastosowania w zwalczaniu infekcji bakteryjnych, takich jak: Columnaris, Aeromonas, Pseudomonas.

Jednocześnie zwalcza stany chorobowe wywołane atakiem jednokomórkowych pasożytów skóry. Pomocny w walce z takimi pasożytami jak: Ichthyobodo, Chilodonella czy Trichodina. Eliminuje przywry skóry i skrzeli (Dactylogyrus lub Gyrodactylus).

Sera Omniforte jest wszechstronnym środkiem uznanej marki, o szerokim zakresie działania także na infekcje grzybicze. Często są one skutkiem powikłań infekcji pasożytniczych, wywołanych przez żerujące pasożyty. Mogą być również efektem ran powstałych w skutek otarć lub agresji ryb. Zmiany powstają w obrębie skrzeli, skóry i płetw. Zapobiega gniciu płetw. Produkt zwalcza grzyby (Saprolegnia, Achlya) powodujące pleśniawkę. Ze względu na swe właściwości bywa stosowany do ochrony ikry wrażliwych ryb.

Skutecznie dezynfekuje rany i skaleczenia oraz ułatwia regenerację i zapobiega groźnym infekcjom wtórnym. To niezwykle istotne zwłaszcza ze względu na fakt permanentnej obecności wielu patogenów w wodzie.

Preparat polecany do prewencyjnego użycia w przypadku wprowadzania nowych ryb do akwarium.

Produkt do zastosowania w wodzie słodkiej. Kuracja przy pomocy preparatu Sera Omniforte powinna się odbywać w akwarium dobrze natlenionym z wyłączonymi lampami UV. Konieczne jest także usunięcie z filtra absorbentów.

Sera Costaforte jest odpowiednikiem produktu Sera Costapur.

UWAGA: Nie łączyć z innymi środkami leczniczymi. Preparat może wpływać niszcząco na gatunki roślin z miękkimi liśćmi.

Skład: 9-aminowy chlorowodorek akrydyny 105 mg, chlorek trypaflawiny 600 mg, mleczan etaakrydyny 3 375 mg, szczawian zieleni malachitowej 79 mg, woda destylowana do 100 ml.