Zoolit Wkład Do Filtra Redukuje Amoniak I Azotany 0,5kg

5,87 

Wkład do filtra wewnętrznego lub zewnętrznego, usuwa toksyczne związki azotowe.

Na stanie

SKU: 5907747866720 Kategorie: ,

Zeolit Aqua-Nova NZE-0.5 (0.5kg)

Aqua Nova NZE-0.5 Zeolit to wkład do filtra wewnętrznego lub zewnętrznego, przeznaczony do akwarium słodkowodnego, który usuwa toksyczne związki azotowe.

Amoniak to jedno z poważniejszych zagrożeń dla Twojego akwarium. Jego obecność w wodzie świadczy o braku równowagi biologicznej. Pojawia się on w zbiorniku z odchodów ryb i resztek pokarmu. Wytwarzany jest także przez same ryby podczas oddychania. Zadaniem każdego akwarysty jest dbanie o jak najniższy poziom amoniaku w zbiorniku. Inaczej, jego mieszkańcom grozi śmierć. Do usuwania tego związku chemicznego służy Zeolit.

Charakterystyka:

  • Wkład do filtra
  • Skutecznie usuwa z wody szkodliwy dla ryb amoniak
  • Neutralizuje związki azotu
  • Hamuje rozwój glonów
  • Do zbiorników słodkowodnych
  • Zawartość opakowania – 500 g wkładu i siatka

W wypadku stwierdzenia obecności amoniaku w wodzie, konieczna jest jak szybka reakcja. Aby wyeliminować amoniak, umieść w filtrze wkład Aqua Nova NZE Zeolit. W pierwszej kolejności, szybko i skutecznie pochłania amoniak i jony amonowe. Następnie stabilizuje pH, dzięki czemu równowaga biologiczna w Twoim akwarium utrzyma się przez dłuższy czas. Wkład Aqua Nova NZE Zeolit przyczynia się również do utrzymania ilości substancji organicznych na niskim, nieszkodliwym dla ryb poziomie.

Zeolit to również Twoje narzędzie do walki z glonami. Ci nieproszeni goście mogą skutecznie zakłócić estetykę każdego akwarium. Stosując, Aqua Nova NZE Zeolit, ograniczasz ich wzrost, przez co łatwiej się ich pozbyć. Wybór tego rodzaju wkładu sprawi, że będzie można zrezygnować z różnego rodzaju chemicznych antyglonów. To korzyść nie tylko dla Twoich ryb, ale i dla Twojej kieszeni.

Aqua Nova NZE Zeolit to produkt wielofunkcyjny, który oprócz swojego podstawowego zadania, ma właściwości klarujące wodę. Usuwa fenole i metale ciężkie. Sprawdza się w zbiornikach z rybami i żółwiami wodnymi, gdzie usuwa zanieczyszczenia i amoniak. Przyczynia się tym samym nie tylko do poprawy kondycji Twoich ryb, ale również dba o estetykę akwarium.