Lawa Czerwona 1kg

6,77 
Brak w magazynie

Brak w magazynie

  • Lawa, naturalna skała wulkaniczna
  • Niepowtarzalny kształt i struktura
  • Doskonała dekoracja do akwariów, paludariów i terrariów
  • Bezpieczna dla zwierząt
  • Medium do filtracji biologicznej
  • Świetna podkładka pod epifity
  • Skały o wielkości 5-10 cm
  • Może posłużyć do podwyższenia aranżacji

Opis produktu

Lawa to skała powstająca podcza erupcji wulkanów. Składa się ze stopionych tlenków krzemu, żelaza, sodu, potasu, wapnia i innych metali. Ma porowatą strukturę i można ją łatwo dzielić na mniejsze fragmenty, dlatego ma szerokie zastosowanie w akwarystyce. Ale jest także chętnie używana jako dekoracja paludariów i terrariów.

Jest to skała bogata w mikroelementy dlatego doskonale sprawdza się w akwariach roślinnych. Nic nie stoi na przeszkodzie aby umieścić ją w zbiornikach biotopowych, akwariach z rybami i krewetkariach. Nie zmienia pH i twardości wody oraz nie wydziela żadnych szkodliwych substancji. Jak zapewnia producent jest całkowicie bezpieczna dla zwierząt wodnych i lądowych.

Naturalna skała doskonale komponuje zarówno z zielenią roślin jak i krajobrazem pustynnym. Stanowi idealny materiał do budowy aranżacji oraz różnego rodzaju kryjówek.

Jest to materiał naturalny, a więc każdy egzemplarz ma unikalny kształt i strukturę. Dzięki temu nie ma dwóch identycznych kompozycji.

Poza efektem dekoracyjnym fragmenty lawy spełniają ważną rolę w zbiornikach wodnych. Nawet jeżeli nie znajdują się w filtrze pełnią funkcję medium do filtracji biologicznej. Porowata struktura skały stanowi doskonałe miejsce dla bakterii nitryfikacyjnych oczyszczających wodę z toksycznych związków azotu. Co więcej lawa zapewnia bezpieczne schronienie zamieszkującym zbiornik zwierzętom. Dzięki niej mogą się czuć i zachowywać jak w środowisku naturalnym.

Zróżnicowany wygląd poszczególnych fragmentów lawy sprawia, że bez trudu dopasujesz coś do planowanej aranżacji. Używając kleju AF Poly Glue możesz wielokrotnie łączyć i rozklejać fragmenty aby uzyskać perfekcyjną kompozycję. Lawa jest łatwa w obróbce można ją docinać i kruszyć na mniejsze fragmenty. Bez trudu wywiercisz w niej otwór aby przeprowadzić wężyk czy kabel.

Ale lawę możesz zastosować także jako podkładkę do epifitów. Doskonale rosną na niej rośliny wodne: anubiasy, bucephalandry, microsoria czy mchy. A w części nadwodnej tillandsie, paprocie i neoregelie.

W skład kompletu wchodzi

  • Lawa czerwona do akwarium 1 kg