Korzeń Mangrowiec M 20-25CM

29,58 

Hp Korzeń Mangrowiec M 20-25CM

Pozostało tylko: 1

SKU: 5907708602060 Kategorie: , , ,
Hp Korzeń Mangrowiec M 20-25CM

Naturalna dekoracja do akwarium i terrarium pochodząca z Azji. Potrafi urozmaicić każdą aranżację tworząc naturalny klimat w zbiorniku.
Bardzo atrakcyjny wizualnie. Obsadzony mchami staje się jeszcze ciekawszym elementem dekoracyjnym.
Każdy korzeń jest nieco inny, posiada unikalną strukturę i kształt. Daje schronienie w postaci cienia, oraz stanowi doskonałą kryjówkę.

Korzeń mangrowca delikatnie zabarwia wodę – charakterystyczna cecha korzenia, natomiast nie uwalnia żadnych szkodliwych substancji i jest zupełnie bezpieczny dla ryb i gadów.
Substancje włókniste dostarczane przez korzenie mangrowca pomagają w prawidłowym rozwoju glonojadów. Ich wspólną cechą jest odporność na działanie wody. Świetnie sprawdzają się w zwłaszcza większych akwariach, w których można wykorzystać naprawdę okazałe ich fragmenty. Są ciężkie i zwykle od razu toną. Na ogół silnie barwią wodę. W początkowym okresie po założeniu zbiornika niezbędne są więc liczne podmiany wody i jej intensywna filtracja z wykorzystaniem często wymienianego węgla aktywnego.
Korzeń można wcześniej umyć lub wyczyścić szczotką (nie można ich gotować!), a następnie pozostawić na kilka dni w pojemniku z wodą, codziennie ją zmieniając, aż do uzyskania czystej wody.

 

UWAGA!

CENA DOTYCZY SKLEPU INTERNETOWEGO!