Foresto Obroża Pies Kot <8Kg 38cm

129,00 

BAYER Foresto Obroża przeciw pchłom i kleszczom dla kotów i małych psów – długość 38 cm

Na stanie

SKU: 5909990908479 Kategorie: ,

BAYER Foresto – Obroża przeciw pchłom i kleszczom dla kotów i małych psów (dł. 38 cm)

UWAGA! Produkty lecznicze nie podlegają zwrotowi. Zwrot tego rodzaju produktów możliwy jest wyłącznie w przypadku wady jakościowej produktu lub jego niewłaściwego wydania. Podlega to regulacji art. 96 ustawy z dnia 6 września 2001r. – Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2008r., nr 45, poz. 271)
ZGODNIE Z OBOWIĄZUJĄCYM PRAWEM PRODUKT NIE PODLEGA ODSPRZEDAŻY DO SKLEPÓW I LECZNIC WETERYNARYJNYCH – NIE WYSTAWIAMY FAKTURY VAT!

Sprawdź ulotkę.

Bayer Foresto to idealny wybór dla osób uwielbiających długie spacery ze swoim psem oraz właścicieli kotów przebywających sporo czasu na zewnątrz. To produkt, który ochroni naszego pupila przed pchłami i kleszczami, których obecność może powodować liczne choroby. Obroża doskonale sprawdzi się w przypadku kotów oraz małych psów o wadze nieprzekraczającej ośmiu kilogramów.

Skuteczność obroży Bayer Foresto jest niemal natychmiastowa, a w zależności od warunków zewnętrznych jej działanie może utrzymać się aż przez osiem miesięcy. Przed zastosowaniem produktu powinniśmy upewnić się, czy nasze zwierzę nie posiada już żadnych kleszczy – jeśli tak, należy je najpierw w odpowiedni sposób usunąć. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup obroży jeszcze przed rozpoczęciem się sezonu kleszczowego.

Produkt doskonale sprawdzi się również w przypadku zwalczania alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS). Obrożę Bayer Foresto można stosować u każdego kota i niewielkiego psa – bez względu na rasę. Musimy jednak pamiętać o minimalnym wieku, który w przypadku kociąt wynosi 10 tygodni, a dla szczeniaków – 7 tygodni. Założenie obroży na zwierzę, u którego występują jakiekolwiek choroby lub alergie, powinno być wcześniej skonsultowane z weterynarzem.

Założenie obroży Bayer Foresto jest bardzo proste. Wystarczy wyjąć ją z ochronnej torebki tuż przed zastosowaniem, rozwinąć i delikatnie założyć na szyję naszego zwierzęcia. Należy pamiętać, by odpowiednio dostosować jej długość, tak by nie utrudniała swobodnego poruszania się, a co najważniejsze – oddychania. Z obrożą Bayer Foresto każdy spacer dla naszego pupila będzie czystą przyjemnością, a pchły, kleszcze oraz inne insekty nie będą stanowiły już żadnego zagrożenia.

Ważne informacje:

  • stosować w celu leczenia i zapobiegania infestacji pcheł,
  • obroża wykazuje swoje działanie bezpośrednio po założeniu,
  • skuteczność do 8 miesięcy, uzależniona od warunków zewnętrznych,
  • może być stosowane jako element strategii zwalczania alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS).
  • obroża zabija kleszcze i chroni naszego pupila przed powikłaniami.

Przeciwwskazania:

  • nie stosować u kociąt w wieku poniżej 10 tygodni,
  • nie stosować u szczeniąt w wieku poniżej 7 tygodni,
  • nie stosować w przypadku potwierdzonej nadwrażliwości na substancje czynne lub na dowolną substancję pomocniczą.

Specjalne ostrzeżenia:

  • okresy nadmiernego linienia mogą wpływać na skuteczność obroży, zmniejszając właściwości kleszczobójcze,
  • produkt jest wodoodporny, działa niezależnie od warunków atmosferycznych.