Wkład Ceramiczny Do Filtra Ceramika 0,5kg

9,54 

Wkład ceramika

Brak w magazynie

Brak w magazynie

SKU: 5904378735067 Kategorie: , , ,

Wkład ceramiczny Aqua Nova NCR-0.5 (0.5kg)

Aqua Nova bio-ceramika NCR to specjalistyczne medium filtracji biologicznej. Jego porowata struktura zapewnia doskonałe siedlisko dla bakterii nitryfikacyjnych.

Dzięki pracy bakterii z rodzaju Nitrosomonas sp., Nitrospira sp. i innych amoniak jest przerabiany na mniej szkodliwe azotyny NO2-, a następnie na względnie bezpieczne azotany NO3-. Kształt walca o wielkości około 1 cm z otworem w środku zapewnia niezbędny dla tych bakterii dopływ wody bogatej w tlen. Dzięki temu cały proces nitryfikacji może zachodzić w optymalnych warunkach.

Charakterystyka:

  • Wysokoporowate medium do filtracji biologicznej
  • Ceramiczny wkład w kształcie walca
  • Pozytywnie wpływa na utrzymanie równowagi biologicznej
  • Tworzy optymalne warunki dla bakterii nitryfikacyjnych
  • Pomaga przeprowadzać procesy cyklu azotowego
  • Poprawia jakość wody w akwarium
  • W komplecie siatka na wkład
  • Oryginalne opakowanie, 500 g

Usunięcie nadmiaru związków azotowych ma także inne, wymierne korzyści. Poprawia się jakość wody, dzięki czemu ryby stają się zdrowsze. Młode szybciej rosną i występuje wśród nich mniej upadków. Dodatkowo im mniej azotu w wodzie, tym mniejsze ryzyko zakwitu glonów w akwarium. Stosując wkład ceramiczny Aqua Nova NCR, w pośredni sposób będziesz zapobiegać nadmiernemu wzrostowi glonów, w szczególności zielenic oraz glonów nitkowatych.

W opakowaniu znajduje się 500 g wkładu Aqua Nova. Możesz go umieścić zarówno w filtrze kubełkowym, kaskadowym, jak również w odpowiednio dostosowanym filtrze wewnętrznym. Do kompletu dołączony woreczek z zamkiem, do którego możesz wsypać odpowiednią ilość ceramiki. Dzięki temu unikniesz rozsypywania się wkładu po filtrze i łatwo przeprowadzisz jego serwis. Jednocześnie woreczek zabezpiecza wirnik filtra przed dostaniem się do jego komory fragmentów ceramiki.