Wycior N-Clean 160cm

19,88 

Wycior do czyszczenia węży

Brak w magazynie

Brak w magazynie

Wycior do czyszczenia węży Aqua Nova N-CLEAN 160cm

Aqua Nova N-CLEAN 160 jest to szczotka (wycior), która doskonale usuwa osady z węża, deszczowni oraz innych elementów filtra.

Uchwyt czyścika został wykonany z wysokiej jakości wytrzymałego splotu metalu. Elastyczny włos szczotek pozwala na czyszczenie węży o różnej średnicy.

Charakterystyka:

  • Wycior do czyszczenia węży akwariowych różnej średnicy
  • Wykonany z wysokiej jakości materiału
  • Umożliwia czyszczenie węży, deszczowni i rurek filtra
  • Dwie różne średnice szczotek
  • Pozwala na czyszczenie przestrzeni o średnicy do 30 mm

Pozostałości po pokarmach, roślinach czy produktach przemiany materii tworzą zanieczyszczenia w akwarium. Dbając o czystość w swoim zbiorniku, powinniśmy zwrócić uwagę także na pracujące w nim urządzenia. Regularne usuwanie zanieczyszczeń z filtrów, pompek, grzałek itp. pozwala utrzymać równowagę biologiczną oraz czystość zbiornika na wysokim poziomie. Do prawidłowego dbania o urządzenia akwarystyczne przydatne są specjalistyczne akcesoria, takie jak wycior. Na tworzywie sztucznym, wykorzystywanym do produkcji urządzeń akwarystycznych, od wewnętrznej strony, osiedlają się szczepy bakterii, nie są one problematyczne dla mieszkańców akwarium. Jednak z czasem ten osad zmniejsza przepływ wody nawet do 30%. A to negatywnie wpływa na wydajność filtracji i czystość wody. Dwie różnej średnicy szczotki, zamontowane na elastycznym metalowym przewodzie, stanowią doskonałe narzędzie do czyszczenia nawet najbardziej uporczywych osadów.

Długość wyciora wynosi 160 cm, co umożliwia wyczyszczenie wszystkich, standardowych węży filtrów kubełkowych. Również średnica, elastycznego włosa szczotek, została dostosowana do typowych urządzeń akwarystycznych. Pozwala na czyszczenie przestrzeni o średnicy do 30 mm. Dzięki temu prostemu urządzeniu szybko i łatwo oczyścisz zakamarki filtra.